Odpowiadamy: Czy lampa solna jest zdrowa?

Wiele badań potwierdza fakt, że lampy solne pozytywnie oddziałują na ludzki organizm. Ich niezwykłe właściwości zdrowotne są coraz bardziej doceniane i zyskują popularność wśród metod leczenia naturalnego w Polsce. Lampa solna, czy jest zdrowa?

Pozytywne właściwości lampy solnej 

Obecny rynek przedstawia coraz więcej rozwiązań i możliwości leczenia naturalnego. Wydawać by się mogło, że tak często widziana przez nas lampa solna spełnia jedynie funkcję estetyczną w pomieszczeniach oraz daje światło, rozjaśniając wnętrza naszych domów. Obydwa te działania są prawdziwe i często to właśnie one motywują Klientów do dokonania zakupów. Jeśli jednak zagłębisz się w szerszym znaczeniu lampy solnej, zauważysz, jak wiele dobrego niesie za sobą jej wykorzystywanie w życiu codziennym. Przede wszystkim lampa solna składa się z bryły soli himalajskiej wraz z podstawką, w której umieszczona jest żarówka.

Wspomniana bryła pod wpływem ciepła emituje z własnej powierzchni jony ujemne do otoczenia. Taki proces pozwala zachować równowagę cząsteczek w powietrzu i tym samym poprawić jego jakość. Oczyszczając go z pyłów, kurzu, pleśni oraz dostarczając wielu cennych minerałów. W związku z tym, że lampy solne są naturalnymi jonizatorami powietrza. Korzystnie oddziałują na drogi oddechowe, dlatego zalecane są dla alergików, astmatyków oraz osób, które często chorują na gardło czy tchawicę. Regularne stosowanie lamp solnych poprawia samopoczucie, koncentrację oraz jakość snu.

Nie sposób nie wspomnieć o kolejnych pozytywnych właściwościach lamp solnych, które niwelują negatywny wpływ komputerów, telewizorów, telefonów komórkowych czy innych urządzeń. Tak szerokie działania w jednej lampie zachęcają do zakupienia jej i umiejscowienia nawet w kilku pomieszczeniach w domu. 

Estetyka wnętrza – lampa solna jako dekoracja pomieszczenia

Naturalne kształty brył solnych oraz fenomenalny odcień światła każdej lampy sprawia, że miłośnicy oryginalnych dekoracji uwielbiają to połączenie. Oprócz licznych właściwości zdrowotnych lampy solne wyróżniają się również swoim wyglądem. W naszej ofercie posiadamy klasyczne lampy o różnej wadze, a także w kształcie rzeźbionej muszli, kuli, grzybka, walca, a nawet słonia, delfina czy kaczki. Niezwykłą popularnością cieszą się również lampy solne w koszu wiklinowym lub drewnianej skrzyni. Zapraszamy do zapoznania się z naszym szerokim asortymentem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. 

Skontaktuj się z nami

    Zapoznałem się z polityką prywatności i są mi znane zasady przetwarzania moich danych osobowych.