You are currently viewing Jak długo świeci lampa solna?

Jak długo świeci lampa solna?

  • Post author:
  • Post category:Blog
  • Post comments:0 Komentarzy

Żywotność lampy solnej zależna jest od wielu czynników, do których zalicza się m.in. otoczenie, w którym mieści się lampa czy sposób jej użytkowania oraz pielęgnacji. Warto zatem zapoznać się z niezbędnymi wskazówkami, które pomogą w długotrwałym korzystaniu z dobrodziejstw niepowtarzalnych właściwości tego produktu. Lampa solna dla Ciebie!

Ile czasu będzie świecić lampa solna?

Prosta konstrukcja lampy solnej sprawia, że jest ona niezwykle łatwa w obsłudze oraz samej pielęgnacji. Składa się ona z korpusu z naturalnej bryły soli himalajskiej, a także z podstawy, do której przymocowana jest żarówka. Po złączeniu dwóch elementów żarówka umiejscowiona jest wewnątrz bryły i rozświetla ją od wewnątrz, jednocześnie wpływając na rozgrzanie całej bryły. Poszczególne kryształki soli himalajskiej charakteryzują się wysoką higroskopijnością, a więc wnikaniem cząsteczek wody z atmosfery. W związku z tym podstawową zasadą, która pozwoli przedłużyć żywotność lampy solnej, jest przechowywanie jej w suchym pomieszczeniu. Konsekwencją niedostosowania się do tego zalecenia będzie rozpuszczenie bryły soli przez krople wody, które regularnie osiadają się na lampie. Podczas zwiększonej wilgotności w powietrzu należy wyłączyć lampę. W kwestii żywotności lampy należy również zwrócić uwagę, że co jakiś czas niezbędna jest także wymiana zużytej żarówki. 

Jak dbać o lampę solną?

Warto zaznaczyć, że istotnym działaniem jest odpowiednia pielęgnacja lampy, która wpływa na jej funkcjonowanie oraz żywotność. Zaleca się, aby po odłączeniu lampy z prądu, wyczyścić ją wilgotną ściereczką, gąbeczką lub szczoteczką, po czym poddać ją procesowi osuszania poprzez włączenie jej na kilka godzin. Bardzo ważne jest, by ściereczka lub inny przedmiot czyszczący nie był zbyt mocno nasączony wodą. Trzeba pamiętać również o niezamaczaniu otworu, w którym umieszcza się element elektryczny. Procesowi czyszczenia przy użyciu wody podlega jedynie zakurzona bryła. 

Niepowtarzalne lampy solne idealne do każdego wnętrza 

W naszym asortymencie każdy miłośnik fenomenalnych lamp solnych znajdzie coś dla siebie. Szeroki wybór rozmiarów oraz kształtów produktów sprawia, że mają one w sobie coś niezwykłego. Na naszej stronie internetowej w zakładce Lampy solne znajdują się wszystkie produkty, które sukcesywnie rozwijamy i poszerzamy w naszym sklepie. U nas znajdziesz lampę solną w kształcie kuli, piramidy, słonia, delfina, a nawet królika. Nie zabraknie także lampy solnej w postaci misy czy kosza. Już dziś sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy! 

Dodaj komentarz